BE MUSIC BABY

Muzyka to radość i Rozwój

Dzieci, które biorą lekcje muzyki przed ukończeniem 6 roku życia mają lepiej rozwiniętą pamięć i to nie tylko do dźwięków, ale także do matematyki czy języków.

Hopsasa dla Bobasa

To wyjątkowe zajęcia umuzykalniające dla maluchów w wieku od 1,5 do 3 lat.
Rymowanki, śpiewanki, gra na instrumentach, pląsy małych stópek, latające
chusty, pluszowe węże oraz moc niespodzianek to tylko część świata zabawy,
do którego zapraszamy wszystkie Bobasy wraz z ich Rodzicami.

GORDONKI

To, czego dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia, tworzy podstawę dla całej późniejszej edukacji, która tradycyjnie rozpoczyna się wraz z przekroczeniem progu przedszkolnej lub szkolnej „zerówki”. Im wcześniej dziecko uzyska tę podstawę, tym więcej skorzysta z późniejszej edukacji i odwrotnie, im później tego dokona, tym gorsze będą dalsze efekty. Po raz drugi, nie powtórzy się okazja do nadrobienia tych zaniedbań, a nauczanie w takiej sytuacji będzie miało charakter jedynie wyrównawczy, a nie wzbogacający. (Gordon E.E. „Umuzykalnienie niemowląt i małych dzieci”). Nasze zajęcia kierujemy do Dzieci od momentu narodzin do 2 roku życia. Spotkania są w małych grupach. Dzieciom towarzyszą rodzice lub opiekunowie, którzy angażują się w przebieg całego procesu muzycznego. Gordonki to śpiew, ruch, rytmiczanki, improwizacje melodyczne i rytmiczne. Dzieci mają dowolność co do zachowania się na zajęciach – nie oczekujemy od nich sztywnych rezultatów, będą chłonąć muzykę (rytmy, melodie, zmiany, kontrasty i ciszę).

Co dają Gordonki?

  • Dzieci zaczynają szybciej mówić, chętnie śpiewają, improwizują i są kreatywne.
  • Mowa staje się wyraźna i jest bardziej płynna.
  • Dzieci potrafią dłużej koncentrować uwagę na danej czynności i łatwiej przychodzi im nauka języków obcych.
  • To świetny pomysł na zacieśnianie relacji rodzinnych.
  • U dziecka poprawia się koordynacja ruchowa.
  • To doskonały trening umiejętności społecznych dla naszej pociechy i okazja do spotkań z dziećmi w podobnym wieku.

Dzieci kochają muzykę

Wykorzystanie różnorodności dźwiękowej, rytmów, skal, melodii, instrumentów oraz gatunków muzycznych
pozwala w najlepszym stopniu stymulować rozwój dziecka w zakresie rozwoju muzycznego.

Muzyczna Imprezka Oseska - koncerty dla dzieci

Koncerty muzyki dla niemowląt, małych dzieci i ich rodzin. 

Nasze muzyczne spotkania oparte są na założeniach teorii E. E. Gordona, która mówi, iż najlepszym momentem na rozwój zdolności muzycznych dziecka jest okres od urodzenia do 3 roku życia. Wykorzystanie różnorodności dźwiękowej, rytmów, skal, melodii, instrumentów oraz kontrastujących ze sobą gatunków muzycznych pozwala w najlepszym stopniu stymulować rozwój dziecka w zakresie rozwoju muzycznego. 

„Skutkiem ubocznym” udziału w koncertach i zajęciach gordonowskich niech będzie fakt, iż dzieci zaczynają szybciej mówić, chętniej śpiewają i improwizują, poprawia się koordynacja ruchowa, rozwijają umiejętności społeczne, a przede wszystkim zacieśniają więzy rodzinne, bo dziecku zawsze towarzyszą rodzice lub opiekunowie.

W czasie naszych koncertów panuje luźna atmosfera. Siedzimy na podłodze, ruszamy się, gramy na instrumentach,  jeśli mamy ochotę – tańczymy i dajemy ponieść się muzyce. Artyści muzycy biorą czynny udział we wszystkich działaniach przebiegających podczas naszych niezwykłych spotkań.

Kto dla Was zagra?

  • Sylwia Biernat – skrzypce, fidel płocką, suka biłgorajska, śpiew
  • Paweł Piotrowicz – gitara klasyczna, akustyczna, saz, szuflabas, śpiew
  • Krystian Jędrzejczyk – perkusja, bęben obręczowy, djembe, perkusjonalia, pianino, ukulele, śpiew
  • Marta Jedrzejczyk – prowadzenie koncertu, śpiew, ukulele, perkusjonalia.

Aktualności z zajęć gordonowskich znajdziesz na Facebooku – Gordonki Józefosław, Piaseczno i okolice

Zespół wokalno-Taneczny dla dzieci w wieku przedszkolnym

Spotkania zespołu wokalno- tanecznego dla dzieci w wieku przedszkolnym to znakomita okazja do rozwijania zdolności umiejętności muzycznych.

W czasie zajęć pracujemy nad kondycją i postawą ciała, dbamy o właściwą artykulację i oddech. Ćwiczymy poczucie rytmu, tempa, rozwijamy nasze umiejętności wokalne i taneczne. Wszystko to w atmosferze zabawy i radości. 

Występujemy. Przynajmniej dwa razy w roku mamy okazję stanąć na prawdziwej scenie przed żywą publicznością, aby zaprezentować swoje umiejętności. 

Nagrywamy. Raz w roku, na wiosnę, rejestrujemy w zaprzyjaźnionym studio nagrań wybrany utwór muzyczny.


Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut.
Koszt zajęć to 120 zł miesięcznie.
Slide 1
Agata Sklojd – mama Jacka

Zajęcia dla maluchów są naprawdę wyjątkowe. Moje dziecko zachowuje się na nich w większości przypadków jak dzikus - prowadząca z Be Music Centrum Rozwoju Muzycznego jest jednak na tule cudowna, że pozwala mu się wyszaleć i umie zaangażować w zabawę. Gramy, śpiewamy, skaczemy, zamieniamy się w ptaki a na koniec zawsze jakaś praca plastyczna: cudnie jest!

Slide 1 - copy
Magdalena Jagiełło – opiekunka Emilki​

Zaangażowanie, profesjonalizm i świetne podejście do maluchów. Prowadząca to wulkan energii z głową pełną pomysłów. Wspólne tańce i śpiewy z maluchami to bardzo pożyteczny i miło spędzony czas.

Slide 1 - copy
Magda Krupa – mama Szymona

Chciałam baaaaardo podziękować Pani Marcie Jędrzejczyk za Super Extra Fajne zajęcia HOPSASA. Mamy, Babcie, Ciocie, Nianie!!! Jeśli macie ochotę spędzić miło czas z Waszymi małymi pociechami a dodatkowo zadbać o ich rozwój społeczno-muzykalno-plastyczny to gorąco polecam!

previous arrow
next arrow