Jak wyglądają lekcje śpiewu?

femme noire sixties chantant

Wielokrotnie w swojej pracy spotykałam sięz pytaniem jak właściwie wygląda lekcja śpiewu. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że u każdego trenera wygląda inaczej. A jak lekcja śpiewu wygląda w Be Music w Piasecznie -przeczytajcie.

Najważniejsze dla nas są pierwsze spotkania z uczniami. Dzięki nim poznajemy Wasze głosy – ich mocne strony, ale też problemy z którymi się borykacie, a którym trzeba stawić czoło.

Kiedy wiemy już kto kim jest zaczynamy trening.

Podstawą śpiewania i mówienia jest oddech- bez niego ani rusz. Zatem na początek kilka ćwiczeń stabilizujących oddech, ćwiczenia dykcyjne, ćwiczenia artykulacyjne, w ktorych skupiamy się na samogłoskach. Jeśli podczas wymawiania samogłosek struny głosowe są odsunięte od siebie i nie drgają -samogłoska jest szeptana, a to stan nad którym trzeba popracować. Bo dobry głos to równy i dźwięczny głos.

Przyszedł czas na wprawki wokalne- w tym miejscu i czasie dokonuje się karkołomnych wyczynów. Balansujemy, wzmacniamy, otwieramy, sabilizujemy Wasze głosy. Żeby być mistrzem, ćwiczenia trzeba powtórzyć 1000 razy i słuchać tego, co mówi nauczyciel 😉

…wreszcie praca nad piosenką- najprzyemniejsza część trningu wokalnego, łącząca wszystkie opanowane wczesniej umiejętności.

Po takim sumiennych ćwiczeniach osiągasz kolejny stopień wtajemniczenia wokalnego.

Uwaga!

Jeśli jesteś CHŁOPAKIEM intetnsywne ćwiczenia głosu możesz rozpocząć dopiero po zakończonej mutacji !!!

Jeśli jesteś DZIEWCZYNĄ rzeczywista pracę nad głosem możesz rozpocząć po ukończeniu 15 roku życia !!!

DLACZEGO?

Bo Twoje ciało, w tym krtań znajduje się w tym czasie w fazie intensywnego wzrostu, ale o tym następnym razem…

Jesli jesteś DZIECKIEM- możesz ćwiczyć wszystko, co pomoże Ci osiągnąć gruntowne podstawy do dalszego rozwoju, a o tym opowiemy Ci na lekcji.

Marta Jędrzejczyk